تاریخ خبر :1401/12/23
خمین با 8 هزار و نهصد فرش گل به استقبال بهار می رود

کاشت گلهای بهاری در خیابانها، بلوارها و معابر اصلی شهر اجرایی می شوند.

شهردار خمین از کاشت انواع گلهای بهاری در شهر خمین خبر داد و گفت: در آستانه فرا رسیدن فصل بهار، کاشت گلهای بهاری؛ بنفشه، میناچمنی و شب بو در خمین آغاز شده و 8 هزار و نهصد مترمربع فرش گل و کاشت 2 هزار اصله نهال در سطح شهر در دستور کار شهرداری خمین قرار گرفته است.

حمید احمدی بیان کرد: کاشت گلهای بهاری در خیابانها، بلوارها و معابر اصلی شهر اجرایی می شوند.

وی افزود: همچنین 5 هزار درخت مثمر و غیرمثمر در پارک جنگلی بوجه غرس می شود که تاکنون 3 هزار اصله نهال کشت شده است.

شهردار خمین افزود: با هدف گل آرایی و فضاسازی شهری، 24 سبد گل در معابر شهری با کاشت گلهای شب بو، بنفشه و میناچمنی تزیین می شوند.

وی ادامه داد: رفع نقص آبنماها، شستشو و رنگ‌آمیزی مبلمان شهری، اصلاح روشنایی ها و رفع نواقص المانهای نوری، ساماندهی نمازخانه‌ها، بهسازی سرویس‌های بهداشتی و رنگ‌آمیزی جداول سطح شهر در راستای طرح استقبال از بهار در دستور کار و در حال انجام است.

شهردار خمین اضافه کرد: در آستانه سال جدید زیبایی نمای بصری شهر و استفاده از رنگهای شاد در المانها و تجهیزات شهری جهت رفاه حال شهروندان از الویتهای مدیریت شهری به شمار می رود. در این راستا تمام المانها رنگ آمیزی شده و نصب بنر، ریسه و پرچم هم انجام می شود.

احمدی عنوان نمود: با هدف افزایش ایمنی و آشکارسازی معابر شهری، 22 هزار متر خط کشی طولی معابر اجرایی و 110 سرعتگاه رنگ آمیزی می شوند. همچنین در راستای نظم بخشی ترافیکی 100 مورد از علائم ترافیکی تعویض می شوند.

شهردار خمین اظهار داشت: به منظور ایجاد شور و نشاط در بین شهروندان، 30 هزار متر از جداول سطح شهر رنگ آمیزی می شوند. این فعالیت نوروزی چند روزی است آغاز شده است.

نظرات
برای این مطلب تاکنون نظری درج نشده
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
پست الکترونیک نمایش داده نمیشود
نظر شما
 
در تصویر چه عبارتی نوشته شده

ارتباط با ما

نشانی: استان مرکزی، خمین، بلوار بهشتي -روبروي فرمانداري
کد پستی : 13168-38818
تلفن :46333433-46342954-
نمابر : 46333306
ایمیل: khomeincity@yahoo.com
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری خمین می باشد
fara portal