تاریخ خبر :1401/10/26
353 عملیات آتش نشانی در 9 ماهه امسال انجام شد

با وجود کمبود نیرو در مرکز آتش‌نشانی شهرستان، آتش‌نشانی سعی در مدیریت حادثه‌ها دارد و به سرعت خود را به محل حادثه می‌رساند.

سعید صفری مدیریت سازمان آتش‌نشانی خمین گفت: در نه ماهه امسال 353 عملیات توسط آتش‌نشانان شهرستان خمین انجام شده است.

صفری بیان کرد: 192 عملیات آن اطفا، حریق بوده است. آتش سوزی فضای سبز و درختان، زباله و ضایعات، خودرو به ترتیب بیشترین آتش سوزی بوده که در 9 ماهه اول امسال اتفاق افتاده است.

وی افزود: با وجود اینکه بیشترین آتش سوزی در مزارع و فضای سبز رخ داده، از همشهریان گرامی درخواست می شود با حضور مسئولانه خود در طبیعت حتی‌الامکان از برپا کردن آتش اجتناب نمایند.

مدیریت سازمان آتش نشانی خمین گفت: در نه ماهه امسال امداد تصادفات 30 مورد، حوادث آسانسور 13 مورد، گرفتن حیوانات موذی 29 مورد، بریدن انگشتر 10 مورد، شرکت در مانورها و مراسمات 44 مورد، امداد و نجات 23 مورد، امداد هوایی 10 مورد از جمله عملیاتهایی بوده که توسط آتش نشانان اجرایی شده است.

صفری عنوان نمود: با وجود کمبود نیرو در مرکز آتش‌نشانی شهرستان،  آتش‌نشانی سعی در مدیریت حادثه‌ها دارد و به سرعت خود را به محل حادثه می‌رساند.

وی ادامه داد: سرعت رسیدن تیم آتشنشانی به این عملیاتها 3 الی 5 دقیقه است.

مدیریت آتش نشانی خمین گفت: آتش نشانی خمین موظف به خدمات رسانی در محدوده شهری است اما روستاها را نیز پوشش می دهد و در صورت بروز حادثه به کمک آتش نشانی شهر قورچی باشی و شهابیه می شتابد.

صفری ادامه داد: آتش نشانی خمین برای کمک به شهروندان و نجات آنها، در مواقع آتش سوزی و دیگر حوادث به وسایلی نظیر تشک نجات، نردبان هیدرولیک و ..... نیاز دارد که بسیار پرهزینه هستند.

نظرات
برای این مطلب تاکنون نظری درج نشده
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
پست الکترونیک نمایش داده نمیشود
نظر شما
 
در تصویر چه عبارتی نوشته شده

ارتباط با ما

نشانی: استان مرکزی، خمین، بلوار بهشتي -روبروي فرمانداري
کد پستی : 13168-38818
تلفن :46333433-46342954-
نمابر : 46333306
ایمیل: khomeincity@yahoo.com
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری خمین می باشد
fara portal