تاریخ خبر :1401/10/18
سرپرست اداره هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری از عملکرد نه ماهه این اداره می‌گوید

جمع آوری روزانه 45 تن پسماند خانگی،تعمیر 98 سطل زباله معیوب،زنده گیری 295 قلاده سگ ولگرد و .... از جمله فعالیتهای خدمات شهری در نه ماهه امسال است.

سعید جدیدیان؛ سرپرست اداره هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری خمین در خصوص عملکرد 9 ماهه خدمات شهری گفت: اداره خدمات شهری وظایف و فعالیتهای متعددی از جمله رفت و روب معابر، رفع سد معبر، کاشت گل و درخت ر معابر و میادین شهر و نگهداری از آنها، مدیریت کشتار دام و ....  در سطح شهر انجام می‌دهد. جمع‌آوری زباله‌های سطح شهر از وظایف مهم شهرداریهاست. جمع‌آوری روزانه پسماندهای خانگی به صورت مستمر توسط شهرداری خمین انجام می‌شود. روزانه 45 تن پسماند خانگی از درب منازل شهروندان جمع‌آوری و جهت پردازش و تفکیک پسماندها به سایت بازیافت انتقال داده می‌شود. پسماندهای غیر قابل پردازش نیز به محل دفع پسماند در منطقه حسن فلک منتقل و دفن و خاک پوشانی پسماند انجام می‌شود. 

وی ادامه داد: به منظور نظافت شهر و حفظ بهداشت کلیه معابر درون شهری، کوچه‌ها و خیابانها به صورت مداوم و روزانه رفت‌و‌روب و نظافت می‌شوند.

سرپرست اداره هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری گفت: در راستای ارتقاء سطح سلامت شهروندان و جلوگیری از شیوع بیماری، 30 سطل زباله مکانیزه در سال جاری خریداری شد که در 9 ماهه امسال 18 سطل، جایگزین سطلهای فرسوده و معیوب شدند. حدود 98 سطل زباله معیوب نیز توسط نیروهای خدمات شهری تعمیر شد.

وی بیان کرد: به منظور حفظ نظافت و زیباسازی اماکن عمومی تعدادی سطل پارکی در پارکهای سطح شهر جهت رفاه حال شهروندان گرامی در نه ماهه امسال نصب شد.

جدیدیان عنوان نمود: با هدف جلوگیری از سد معبر، نظافت شهر و خدمات‌رسانی به شهروندان، ماهانه حدود 700 تن نخاله ساختمانی از سطح شهر جمع‌آوری و به منطقه حسن فلک منتقل می‌شود. در نه ماهه امسال 48 اخطاریه جهت برداشتن مصالح مزاحم و نخاله‌ها به مالکین ابلاغ شده است.

وی اضافه کرد: در سال جاری طی جلساتی که در خصوص جمع‌آوری نخاله‌های ساختمانی برگزار شد مقرر گردید قطعه زمینی در انتهای خیابان شهید بسارده واقع در بلوار شهدای هسته‌ای جهت دپوی موقت نخاله‌های ساختمانی تعیین شود. این کار انجام شد. لذا از شهروندان محترم درخواست می‌شود نخاله‌های ساختمانی خود را در این محل تخلیه تا شهرداری به صورت رایگان نسبت به انتقال آن به منطقه حسن فلک اقدام نماید.

سرپرست اداره هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری اظهار داشت: به منظور زیبایی بصری محیط و تمیزی و پاکیزگی شهر، المانها، جداول و معابر مستمر شستشو داده می‌شوند. به طور میانگین هر سه هفته یکبار شستشو انجام می‌شود.

جدیدیان بیان کرد: جهت جلوگیری از تجمع حشرات و ایجاد آلودگی، شستشوی سطلهای زباله در ماههای گرم سال در هفته دوبار انجام می‌شود و آهک پاشی سطلها در هفته یکبار انجام می شود.

سرپرست اداره هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری اضافه کرد: وجود سگهای ولگرد در کوچه ها و خیابانهای شهر یکی از دغدغه های شهروندان است. با تلاشها و پیگیریهایی که معاونت خدمات و ایمنی شهری انجام داد، در نه ماهه امسال 295 قلاده سگ زنده گیری شد.

وی افزود: در روزهای سرد سال و مواقع بارندگی نیروهای خدمات شهری در حالت آماده‌باش قرار دارند و در روزهایی که بارش برف صورت میگیرد نیروهای خدمات شهری از ساعات اولیه صبح اقدام به برف‌روبی معابر می‌نمایند.

جدیدیان عنوان نمود: لایروبی جویها و کانالها و جداول برای جلوگیری از آبگرفتگی به صورت مستمر و قبل از شروع بارندگیها انجام می‌شود. در مواقع بارندگی هم رفع آبگرفتگیها صورت می‌گیرد.

سرپرست اداره هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری تصریح کرد: به منظور رفاه حال همشهریان گرامی،در سال جاری، 15 مخزن شن و نمک در سطح شهر برای استفاده شهروندان در مواقع بارش و لغزندگی قرار داده شده است. شهروندان میتوانند در صورت نیاز به این مخازن مراجعه و از نمکها برای از بین بردن لغزندگیها استفاده کنند.

جدیدیان اظهار داشت: در راستای طرح تفکیک پسماند از مبدا، 32 سطل تفکیک پسماند (پسماند تر و خشک) در معابر شهری استقرار یافت.

وی بیان کرد: همواره تفکیک پسماند از مبدا بهترین راهکار برای مدیریت پسماند است، اما این طرح مهم با وجود اقدامات متعدد و داشتن صرفه اقتصادی به‌خاطر مشارکت کم مردم ناقص است.

 

نظرات
برای این مطلب تاکنون نظری درج نشده
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
پست الکترونیک نمایش داده نمیشود
نظر شما
 
در تصویر چه عبارتی نوشته شده

ارتباط با ما

نشانی: استان مرکزی، خمین، بلوار بهشتي -روبروي فرمانداري
کد پستی : 13168-38818
تلفن :46333433-46342954-
نمابر : 46333306
ایمیل: khomeincity@yahoo.com
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری خمین می باشد
fara portal